HAKKIMIZDA

Biruni Üniversitesi Diş Hastanesi, 5000 m2 kapalı alanda, 3 kat üzerine kurulu olan ve 140 ünit kapasitesi 2 ameliyathanesi ile Biruni Üniversitesi Kampüsü içinde yer alan Diş Hekimliği Fakültesi ile birlikte, Diş Hekimliğinin 8 Ana Bilim Dalı olan;

Ağız Diş ve Çene Radyolojisi,

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi,

Protetik Diş Tedavisi,

Restoratif Diş Tedavisi,

Çocuk Diş Hekimliği,

Endodonti,

Periodontoloji ve Ortodonti branşlarında hizmet vermektedir.

Hem kendi ülkemizin vatandaşlarına hem de yurtdışından gelen hastalarımıza, hasta memnuniyeti odaklı, etik değerlerden ödün vermeden, profesyonel bir tıbbi ve idari kadro ile ileri teknolojik donanım kullanarak, nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunmaktayız.

DR.ÖĞR.ÜYESİ PINAR KILIÇ AKSU

GENEL MÜDÜR

Hastanemizin misyonu; sosyo-ekonomik durumu hangi seviyede olursa olsun, ihtiyaç duyan tüm bireylerin hizmete erişimlerini sağlayabilmek ve onlara kaliteli sağlık hizmeti sunabilmektir. Ayrıca tedavi edici hekimlik uygulamalarının yanı sıra, koruyucu hekimlik uygulamalarına gösterdiğimiz önem ile toplumumuzda ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık yaratabilmek, öncelikli hedeflerimiz arasında bulunmaktadır.

Biruni Üniversitesi Diş Hastanesi olarak vizyonumuz ise; eğitim ve araştırma çalışmalarıyla ağız ve diş sağlığı uygulamalarının gelişimine katkıda bulunan, modern diş hekimliğinin tüm olanaklarını kullanarak ağız ve diş hastalıklarının tanı ve tedavilerini en iyi şekilde sağlayan, hasta güvenliği ve memnuniyetinin ön planda tutulduğu, etik ilkelerden ödün vermeden, ulaşılabilir ve yüksek kalitede ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin sunulduğu, uluslararası düzeyde bir referans merkezi olmaktır.

Üniversite hastanesi olmanın sorumluluğu ile hastanemizde 3. basamak sağlık hizmeti sunulmakta olup, bilimsel çalışmaların yanı sıra hastalarımızın ihtiyaç duyabileceği ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm tedaviler, akademik kadromuz ve deneyimli hekimlerimiz ile hasta güvenliği ve mahremiyeti göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Gelen hastalarımız ilk muayenesi yapıldıktan sonra, tedavi ihtiyaçlarına göre ilgili bölüme yönlendirilmekte, her bölümde o bölümün uzmanı olan hekimlerimiz tarafından tedavi edilmektedir. Ayrıca tüm branşlarda stajyer öğrenci eğitimi ve uzmanlık/doktora eğitimleri, alanında uzman ve uzun yıllar deneyimi olan öğretim üyelerimiz tarafından verilmekte, yetiştirilen gençlerimiz toplumumuza pratisyen ve uzman diş hekimleri olarak kazandırılmaktadır. Dünya’daki son teknolojik donanımlara sahip hastanemizde, dijital diş hekimliğinden de yararlanarak sıklıkla, ağız diş ve çene ameliyatları, özellikli implant uygulamaları, sabit, hareketli ve hibrid protez uygulamaları, restoratif diş tedavileri ve estetik uygulamalar ile sabit ve hareketli ortodontik tedaviler yapılmakta, gerekli durumlarda lokal anestezi dışında, ameliyathanelerimizde sedasyon ya da genel anestezi altında, hem yetişkin hem de çocuk hastalarımızın tedavileri güvenli, konforlu ve hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.