Sıcak Havalarda Diş Çekimine Dikkat

Biruni Diş Hastanesi hekimleri, diş çekiminden sonra güneşli ve sıcak havada bulunulmaması gerektiğini, aksi halde kanamanın durmayacağını kaydetti.

Sıcakların en çok etki ettiği konunun diş çekimi sonrası meydana gelen kanamalar olduğunu vurgulayarak, vatandaşları bu konuda uyardı. Güneşli ve sıcak havaların hakim olduğu yaz mevsiminde diş çektiren vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğinin altını çizen hekimler, “Sıcağın etkisiyle diş çekimi sonrası kanamalar artacaktır. Bu sebepten vatandaşların diş çekimi sonrası güneşin altında durmamaları, sıcak ortamda bulunmamaları gerekiyor. Serin ve klimalı ortamlarda istirahat etmeleri gerekir. Bunun yanında çekim yapılan bölgeye buz tatbiki uygulanmak kanamayı azaltacaktır” dedi.

Kanamayı durduramayan vatandaşların tekrardan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine müracaat etmelerini isteyen hekimler, kanamayı durduracak tedavilerin uygulanacağını söyledi.

Kanamanın kan kaybı, tansiyon düşüklüğüne, bulantı ve halsizliğe neden olabileceğini belirten hekimler, bu belirtilerin ortaya çıkmaması için uyarılara dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Leave a reply