HAKKIMIZDA

Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi 3000 m2 alan, 5 kat, 105 ünit kapasitesi ve çoğunluğu özel hasta kliniklerine dönüştürülmüş yeni tasarımıyla, Topkapı yerleşkemizde 2015 yılından itibaren hizmet vermektedir.
Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi olarak vizyonumuz; eğitim ve araştırma çalışmalarıyla ağız ve diş sağlığı uygulamalarının gelişimine katkıda bulunan, modern diş hekimliğinin tüm olanaklarını kullanarak ağız ve diş hastalıklarının tanı ve tedavilerini en iyi şekilde sağlayan, hastalarımıza etik ilkelerden ödün vermeden, hasta haklarına saygı duyarak, kaliteli ağız ve diş bakımı sunan, geleceğin diş hekimleri yetiştiren, koruyucu sağlık hizmetlerini ön planda tutan, ulusal ve uluslararası düzeyde önde referans merkezi olmaktır.
Hastane alt yapımız, hekim ve çalışanlarımızın tecrübe ve eğitimi, sağlık hizmet sunumumuzun kalitesi ve hastalarımızın huzurlu ve güven içinde işlemlere alınmaları tedavilerimizin etkileyici bir parçasıdır.
Dijital diş hekimliği uygulamalarının ağırlık kazandığı bu dönemde, bünyemizde bulunan Cad/Cam Laboratuvarı, Protez Laboratuvarı, Şeffaf Plak Ar-Ge merkezimiz ile sektöre öncülük etmekten ve ileri teknoloji yöntemlerle ile hizmet vermekten gururluyuz.


GÜÇLÜ HEKİM KADROSU
Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi uluslararası platformda başarılara imza atmış ve özellikli branşlarda uzmanlaşmış güçlü akademik kadrosu, uzman doktorları, tecrübeli sağlık çalışanlarıyla hastalara nitelikli sağlık hizmeti sunuyor.

 

BİLİMİN ÖNCÜLÜLÜĞÜNDE TEDAVİ

Biruni Üniversitesi Diş Hastanesi üstün teknolojik donanımı, seçkin akademik kadrosu ve hasta odaklı hizmet anlayışı ile bilimin öncülüğünde ileri tanı ve tedavi hizmetleri sunuyor. Ağız ve diş sağlığında sekiz ana bilim dalında, dünya ile aynı anda gelişmiş tedavi yöntemleri sunan hastanemiz uluslararası hastalar için de referans merkezi olma özelliğini taşıyor.

MULTİDİSİPLİNER YAPI
8 Anabilim dalı bulunan Diş Hekimliği Fakültemizde alanında uzman diş hekimlerimiz ile tüm diş tanı ve tedavilerinizi tek çatı altında topluyoruz.

• Ağız Diş ve Çene Cerrahisi
• Ortodonti
• Protetik Diş Tedavileri
• Periodontoloji
• Endodonti
• Restoratif
• Pedodonti


Bölümümüz 0-13 yaş arası çocuk hastalarımızı sevgiyle karşılamakta lokal veya ihtiyaç halinde genel anestezi altında işlemlerini yapmaktadır.
Bilimin ışığında yetiştirilen Diş Hekimliği öğrencilerimiz, 4. ve 5. Sınıflarında hastanemizde onlar için tasarlanmış özel kliniklerinde uzman hekimler eşliğinde hasta kabulü ve uygulama eğitimleri yapmaktadır.
Biruni Üniversitesi Diş Hastanesi bir vakıf kuruluşu olup öncelikli hedefi hızlı ve güvenli tedavi ile hasta memnuniyeti sağlamak, diş tedavilerinde alışkanlıkları değiştirerek, tedavideki işlemlerin alanında uzman hekimlerce yapılmasını sağlamak, ileri teknoloji yöntemleri kullanarak hasta yaşam kalitesini artırmaktır.
Kurulduğu günden bu yana güçlü kadrosuyla kendi alanında öncü kurum olma özelliğini hiç kaybetmeden, son teknolojiyle donatılarak, seçkin kadrosu ve sunduğu yüksek kaliteli sağlık hizmeti ile sektördeki ilkleri başarmaya devam etmektedir.