HAKKIMIZDA

Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi İstanbul’da alanında ilkler arasında yer almak iddiası ile kurulan, kendisini kalite ve yeniliğe adamış bir fakültedir. Farklı akademik birikimlere ve yurt dışı tecrübelere sahip akademisyenlerimiz, birikimlerini öğrencilere birebir aktararak öğrenci merkezli dinamik bir eğitim-öğretim sistemi uygulayacaklardır.

Üniversitemiz dünyanın önde gelen sağlık üniversiteleri ile entegre çalışma hedefiyle yola çıkmıştır. Bu bağlamda yurtdışı üniversiteleri ile ikili anlaşmalar, uluslararası değişim Programları ve akademik personel değişim programlarıyla geniş bir uluslararası işbirliği imkanı sunmaktadır. Öğretim programları Bologna süreci doğrultusunda hazırlanmış olup, son gelişmeler dikkate alınarak eksikliklerin tümü giderilmiş, öğrencilerimizin yurtdışında da önleri açılmıştır.

MİSYONUMUZ

Eğitim, hizmet, araştırma, ulusal ve uluslararası ağız ve diş sağlığı politikalarında sürekli gelişime odaklanarak ve hasta memnuniyetini ön planda tutarak diş hekimliği alanında mükemmele ulaşmaktır.

VİZYONUMUZ

Akademik özgürlüklere sahip çıkarak, öğrencilerini, düşüncelerin hiçbir kısıtlamayla karşılaşmadığı bir ortamda eğitmek ve diş hekimliği alanında uluslararası düzeyde önde gelen fakülteler içerisinde yer almaktır.